Skip links

Santa Monica College

santa-monica-college-LOGO
aspirevia yaz arası

Genel Bilgiler

1929 yıllında kurulmuş olan SMC bölgesel olarak Western Association of Schools and Colleges (WASC) tarafından akredite edilmiş olan bir Kaliforniya Eyaleti devlet kurumudur. Kaliforniya’daki ve ülkedeki en iyi iki yıllık Devlet Üniversitelerinden biri olarak kabul edilen SMC Amerikan üniversite eğitiminin ilk iki yıllını verir. SMC, UCLA ve USC’ye transferde 1 numara olarak tanınmaktadır. SMC’ye yaklaşık 34.000 öğrenci gitmektedir, bunun %9’unu 100’dan fazla ülkeden gelen uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Kampüs Hayatı: Kampüs Güney Kaliforniya’daki Pasifik Okyanusundan iki mil uzaklıkta, 100.000 nüfusa sahip bir şehir olan Santa Monica’nın yerleşim bölgesindedir. İklimi yıl boyu yumuşak ve ılımandır. Karakteristik olarak hafif okyanus esintisiyle birlikte 24°C sıcaklık hissedilir. Üniversiteden seçkin tiyatro, müzik ve müze merkezlerine ve ayrıca Disneyland, Magic Mountain ve Universal Studios gibi eğlence merkezlerine erişim çok kolaydır. Çevredeki üniversitelerden bazıları arasında UCLA, USC, Pepperdine University ve Loyola Marymount University bulunmaktadır.

Kampüs hayatı eğlenceli ve hareketli olabilir! Yeni uluslararası öğrenciler, ABD’den ve diğer ülkelerden yeni arkadaşlar bulabilecekleri 50’den fazla üniversite kulübünden birine katılmak için teşvik edilir. Üniversiteler arası transfer fuarlarımız her sene UCLA, USC, Brown, Columbia ve Cornell Üniversitelerinden gelen üniversiteye kabul yetkililerinin katılımıyla Güz ve Bahar dönemlerinde gerçekleştirilir.

Eğitim Alanları: Santa Monica Üniversitesi transfer programı aralarında işletme, ekonomi, fizik, bilgisayar bilimleri, iletişim, grafik sanatı, kimya, biyoloji ve mühendisliğin de yer aldığı dersleri çok sayıda akademik ana eğitim alanında sunmaktadır. Üniversite aynı zamanda Güzel Sanatlar Önlisans Programları, Kariyer Sertifika Programları ve Bölüm Bitirme Sertifikaları da sunmaktadır. Öğrencileri kaliteli üniversitelere başarıyla transfer olmaları için hazırlamak Santa Monica College’deki en büyük önceliktir. İlk iki yıllık lisans gerekliliklerini tamamlayan öğrenciler Lisans diplomalarını almak üzere dört yıllık bir üniversiteye transfer olmadan önce Güzel Sanatlar Önlisans Diploması alabilirler. “Sınıflar genellikle büyük üniversitelerdekilere oranla daha küçüktür ve öğrencileri üniversite seviyesindeki daha üst bölüm derslerine hazırlamaya odaklıdır. Öğrenciler, daha üst bir sınıfla veya mezun öğrencilerle yarışma halinde olmadığından laboratuvarlara ve stüdyolara istedikleri şekilde erişebilir.

Uluslararası Eğitim Merkezi: SMC International Education Center (Uluslararası Eğitim Merkezi) uluslararası öğrencilere aralarında Uluslararası Öğrenci Kabulü, Uluslararası Programlar ve Uluslararası Eğitim Danışmanlık Merkezinin de bulunduğu çeşitli öğrenci hizmetleri ve programları sunmaktadır. Uluslararası Eğitim Merkezi kabul ve kayıt, akademik danışmanlık, sağlık hizmeti, konaklama, göçmenlik dışındaki vizelerle ilgili sorunları ve öğrenci hayatı ile ilgili yardım hizmeti vermektedir. Uluslararası Eğitim Merkezi bunun yanı sıra Yoğun İngilizce Programı (TOEFL veya IELTS gerektirmez), Yurtdışında Eğitim, SMC Yurtdışında Sömestir.

Tesis ve Hizmetler: Üniversitede büyük ortak bilgisayar alanları ve tam teçhizatlı öğrenim kaynağı merkezi içeren modern bir kütüphane bulunmaktadır. Üniversitede yüzme havuzu kompleksi, olimpik koşu pisti, jimnastik salonu ve fitness center’dan oluşan spor tesislerinin yanı sıra öğrenci dinlenme salonu, kafeterya ve kitapçı da bulunmaktadır. Kampüste Beşeri ve Sosyal Bilimler, Yaşam ve Fizik Bilimleri, Müzik ve Hemşirelik Programı eğitimlerini destekleyen birçok yeni tesis bulunmaktadır. Yeni bir sahne sanatları tiyatrosu, müzik dinleti salonu ve fotoğraf galerisi öğrencilerin oyun, senfoni ve fotoğraf sergileri için uygun mekanlardır.

aspirevia yaz arası

Sunulan Programlar

Popüler Programlar: Business, Computer Science, Graphic Arts. 

SANTA MONICA COLLEGE’da 2 yıl eğitimden sonra transfer olabileceğiniz üniversiteler;

University of California: UC Berkeley, UC Davis, UC Irvine, UC Los Angeles, UC Merced, UC Riverside, UC San Diego, UC San Francisco, School of Dentistry, School of Pharmacy, UC Santa Barbara, UC Santa Cruz.

California State University:CSU Bakersfield, CSU Channel Islands, CSU Chico, CSU Dominguez Hills, CSU East Bay, CSU Fresno, CSU Fullerton, CSU Humboldt (Humboldt State), CSU Long Beach, CSU Los Angeles, CSU Maritime, CSU Monterey Bay, CSU Northridge, CSU Pomona (CalPoly, Pomona), CSU Sacramento, CSU San Bernardino, CSU San Diego, CSU San Francisco (San Francisco State), CSU San José (San José State), CSU Sonoma (Sonoma State), CSU San Luis Obispo (CalPoly, SLO), CSU San Marcos, CSU Stanislaus

Private Colleges/Universities – California: Academy of Art University, San Francisco, Alliant International University, American Jewish University, Antioch University Los Angeles, Argosy University – Orange Campus, Art Center College of Design, Art Institute of California, a College of Argosy University, Ashford University, Azusa Pacific University, Biola University, Brandman University, California College of The Arts, California Institute of the Arts (CalArts), California Lutheran University, Charles R. Drew University, Concordia University Irvine, DeVry University, Emperor’s College of Traditional Medicine, Fashion Institute of Design and Merchandising (FIDM), Kaplan University, Los Angeles Film School, Loyola Marymount University (LMU), Marymount California University, Menlo College, Mills College, Mount Saint Mary’s University, National University, New School of Architecture and Design, New York Film Academy Los Angeles, Notre Dame de Namur University, Otis College of Art and Design, Pacific Oaks College, Palo Alto University, Pepperdine University, Graziadio School of Business and Management, Seaver College, Point Loma Nazarene University, Saint Mary’s College of California, San Francisco Art Institute, Santa Clara University, Southern California University of Health Sciences, University of La Verne, University of Phoenix, University of Redlands, University of San Diego, University of San Francisco, University of Southern California (USC), School of Pharmacy, Viterbi School of Engineering, Whittier College, Woodbury University

Out-of-State Colleges/Universities:  Arizona State University and Arizona State University Online (AZ), The Art Institute of Colorado (CO), George Mason University (VA), Kansas City Art Institute (MO), LIM College (NY), Oregon State University (OR), NYU Polytechnic University (NY), Oregon State University (OR),  Savannah College of Art and Design (GA), Smith College (MA),   Syracuse University (NY),  University of Hawai’i Manoa (HI), University of Massachusetts Lowell (MA), University of Nevada, Reno (NV),  University of New Mexico (NM), Walden University Online (MN), Western Governors University (UT), Western Oregon University (OR), 

International Universities American University of Paris, Anglia Ruskin University, Cambridge, England • Athabasca University, Canada, Bath Spa University, Bath, England, John Cabot University, Rome, Italy, Macquarie University, Australia, Middlesex University, London, England, Northumbria University, Newcastle, England, RENNES School of Business, France, University of Gloucestershire, United Kingdom, University of Otago, New Zealand.

 

aspirevia yaz arası

Kabul Kriterleri

Son başvuru tarihlerine aşağıdan bakabilirsiniz. Santa Monica College (SMC) her 4 dönemde de öğrenci kabul etmektedir.

Uluslararası öğrencilerde (F-1) TOEFL’da minimum 450 puan, iTEP’ten 3 puan, IELTS için mi-nimum 5 puan veya Pearson Test of English için 39 şartı aranmaktadır. 

Aranan İngilizce dil yeterlilik şartlarını sağlayamayan  öğrenciler Santa Monica College (SMC)’ye kabul için başvurup kampüsteki  bir nevi hazırlı programı olan “Intensive English Programına (IEP)”programına katılabilirler. IEP İngilizce Hazırlık Programında öğrenciler Santa Monica College (SMC) kampüsünde haftada 20 ders İngilizce eğitim alırlar.Kampüs ortamından heme akademik İngilizcelerini ilerletirler hem de konuşma pratiği yapabilirler.  IEP İngilizce Hazırlık Programın başvurmak isteyen öğrencilerin İngilizce dil şartı hariç genel kabul için gereken tüm belgeleri sağlaması gerekmektedir. IEP İngilizce Hazırlık Programınını başarıyla tamamlayan (1-3 sömestir/dönem) öğrenciler TOEFL/IELTS veya diğer test puanlarına gerek olmadan Santa Mo-nica College (SMC)’de akademik eğitimlerine başlayabilirler.

İngilizce dil şartı ile alakalı daha detaylı bilgi için bu dokümana göz atabilirsiniz.

Dil yeterliliği dışında öğrencinin aşağıdaki evrakları da sağlaması gerekir;

PASAPORT

TRANSKRIPT,

Minimum 500 kelimelik niyet mektubu

*Öğrencilerin minimum 18 yaşında olması gerekir. 18 yaşının altında olan öğrenciler için özel şartlar vardır. Detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

aspirevia yaz arası

Başvuru Tarihleri

Son Başvuru Tarihleri:

Winter Semester( Ocak-Şubat): 15 Ekim

Spring Semester(Şubat-Haziran): 15 Kasım

Summer Semester(Haziran-Ağustos): 15 Nisan

Fall Semester(Ağustos-Aralık): 1 Temmuz

*75 USD (non- refundable) başvuru ücreti vardır.

Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

aspirevia yaz arası

Program Ücretleri

Program ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

aspirevia yaz arası

Konaklama Tipleri

Santa Monica  College’de Homestay ve Aparment seçenekleri bulunmaktadır.

Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

aspirevia yaz arası

360° Sokak Görüntüsü

aspirevia yaz arası

Adres

aspirevia yaz arası

Fotoğraf Galerisi

aspirevia yaz arası

Ücretsiz Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık Almak İster Misin? Aşağıdaki Formu Doldurarak Bizimle İletişime Geçebilirsin.

    Mesaj gönder düğmesine tıklayarak, "Form" koşullarımızı ve tarayıcıda çerez kullanımına izin vermeyi kabul etmiş olursunuz.

    This website uses cookies to improve your web experience.