Skip links

İsveç'te Üniversite

İsveç’te Eğitim Sistemi ve Süresi

İsveç’te eğitim sistemi Avrupa Standartları’na göre düzenlenmiştir. İstisnalar olsa da çoğu BA(Bachelors of Arts)-Lisans Eğitimi 3 yıllıktır.

İsveç Üniversiteleri YÖK Denkliği

İsveç üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır.

İsveç’te Üniversite Okumak

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak İsveç’te Jönköping Üniversitesi, University West ve Lund University ile çalışmaktayız. Üniversitelerin Türkiye’deki yetkili kayıt ofisi olan Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti (program içerikleri, başvuru koşulları, kabul detayları vs.) sunmasının yanı sıra aynı zamanda öğrencilerin burs imkânlarından faydalanmasını sağlamaktadır.

İsveç üniversitelerinde İngilizce dilinde birçok program sunulmaktadır. İsveç’te İngilizce üniversite okumak istiyor ve İngilizce seviyeniz yeterli değil ise önce İsveç’te İngilizce dil eğitimi alabilir yada İngiltere Dil Okulları‘nda dil eğitimi alıp, sonra İsveç’te İngilizce lisans eğitimine başlayabilirsiniz.

İsveç Üniversiteleri Fiyatları

İsveç’te yıllık okul harcı çok değişim göstermedir. Ortalama olarak yıllık okul ücreti 80,000SEK ila 150,000SEK (yaklaşık 8,300€ ila 17,000€).

 

İsveç'te Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler

This website uses cookies to improve your web experience.