Skip links

İsviçre'de Üniversite

İSVİÇRE’DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ HAKKINDA BİLGİLER

İsviçre eğitim seviyesi, refah düzeyi, doğal güzellikleri ve sosyal hayatı göz önünde bulundurulduğunda okumak ve yaşamak için en keyifli ülkelerden biri diyebiliriz. Kimya, mühendislik, IT vb. alanlarda da gelişmiş olan İsviçre eğitim sistemi özellikle Business, Hotel&Tourism, Culinary, F&B gibi alanlarda üst düzey eğitim veren ülkelerin başında gelmektedir.  Ritz, Swiss Hotel gibi dünya turizm devlerinin bu ülkede üniversitesi/akademisi olması da ülkenin bu eğitimde ne kadar başarılı olduğunu göstermektedir.

İsviçre’nin Fransızca, İtalyanca, Almanca ve Romansça olmak üzere 4 farklı anadili mevcuttur. Aspirevia olarak anlaşmamız olan okullarda ise eğitim dili İngilizcedir

İsviçre’de üniversite okumak için kriterler okuldan okula değişik göstermekle beraber, her okulda ortak olan en önemli detay lisans programına katılacak olan öğrencilerden istenen dil seviyesidir. Hemen hemen her üniversite ve program için IELTS 5.0 – 5.5 bandında bir dil skorunuz olması gerekmektedir. İngilizceniz yeterli değil ise öncelikle olarak anadili İngilizce olan bir ülkede dil eğitiminizi almanızı, dil skorunuzu elde ettikten sonra programa başvurmanızı öneririz. 

İsviçre'de Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler

This website uses cookies to improve your web experience.