Skip links

Rutgers Preparatory School

Rutgers Preparatory School
aspirevia yaz arası

Genel Bilgiler

Rutgers Preparatory School New Jersey’de, New York Rutgers University’ye ve metropolitan alana kolay erişilebilecek bir noktada eğitim ve kültür programları sunmaktadır. Öğrencilerin %80’i 33 alanda düzenlenen spor ve organizasyonlara katılmaktadır. Geniş sanat programı; görsel sanatlari, drama, koro ve enstürmantal müzik kursları ile sunulmaktadır. RPS’nin öğretim konularındaki derin bilgisi ve mükemmellik hedefi en önemli tercih edilme sebeplerindendir.

Bölge: Somerset, New Jersey

Okul Tipi: Özel Lise

Okul Mevcudu: 680

Öğretmen / Öğrenci Oranı: 1:7

Türk Öğrencilere Lise Diploması Sunma: Evet

Spor Aktiviteleri: Basketball, Wrestling, Baseball, Golf, Lacrosse, Cross Country, Soccer, Tennis, Volleyball, Swimming, Softball.

Ekstra Aktiviteler: App Development Club, Key Club, Model UN, Model Congress, Waksman Institute Research (DNA research), Yearbook, School newspaper, Literary publication, Choral group, Marching Band, Me to We, Fed Challenge, Euro Challenge, AMC ve fazlası…

 
aspirevia yaz arası

Ranking Bilgileri

Mezunlarının Yerleştiği Üniversiteler: Bentley University, Binghamton University, Boston College, Boston University, Brown University, Bucknell University, UC Berkeley, Carnegie Mellon University, University of Connecticut, Cornell University, Dartmouth College, University of Delaware ve fazlası…

 
aspirevia yaz arası

Sunulan Programlar

Sunulan Yabancı Diller: Arapça, Fransızca, Japonca, Latince, İspanyolca.

Advanced Placement Dersleri: English Language, English Literature, Calculus AB / BC, Statistics, World History, US History, American Government, European History, Economics, Biology, Chemistry, Physics C, Psychology, Environmental Science, French Language, Computer Science, Spanish Language, Spanish Literature, Latin.

Sanat Dersleri: Acting, Solo Performance, Scene Study, Orchestra, String Ensemble, Chamber Orchestra, Concert Band, Brass Ensemble, Saxophone Ensemble, Choir, The Broadway Experience, Barbershop.

aspirevia yaz arası

Kabul Kriterleri

SLEP, TOEFL, ELTiS yada SSAT

 
aspirevia yaz arası

Başvuru Tarihleri

Haziran – Eylül ayları arasında başvurular yapılmaktadır.

 
aspirevia yaz arası

Program Ücretleri

Program ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

aspirevia yaz arası

360 Sokak Görüntüsü

aspirevia yaz arası

Adres

aspirevia yaz arası

Fotoğraf Galerisi

aspirevia yaz arası

Ücretsiz Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık Almak İster Misin? Aşağıdaki Formu Doldurarak Bizimle İletişime Geçebilirsin.

    Mesaj gönder düğmesine tıklayarak, "Form" koşullarımızı ve tarayıcıda çerez kullanımına izin vermeyi kabul etmiş olursunuz.

    This website uses cookies to improve your web experience.