Skip links

Bodwell High School

Bodwell High School
aspirevia yaz arası

Genel Bilgiler

Bodwell High School (Bodwell Lisesi), 8. sınıftan 12. sınıfa kadar eğitim-öğretim ile üniversiteye hazırlık programı sunan, karma eğitim uygulayan özel bir yatılı okuldur. Kanadalı yatılı okullar arasında bir lider olarak tanınan okul, çeşitlilik içeren öğrenci nüfusu, okulu öğrenmek, çalışmak, oynamak ve yaşam boyu kalıcı olacak anılar ve dostluklar geliştirmek için zengin ve heyecan verici bir yer haline getirmektedir. Bodwell, yıl boyunca 40’tan fazla ülkeden gelen yaklaşık 650 öğrenciyi ağırlamaktadır.

Bodwell, Vancouver şehir merkezine bakan bir; sahil konumunda olan Kuzey Vancouver’da yer almaktadır. Okuluda, kapalı yüzme havuzu, 2 kafeterya, 2 çok amaçlı spor salonu, 2 tiyatro-konferans salonu, müzik odası, kütüphane ve oyun sahası bulunmaktadır. Kampüs içerisinde bulunan Yatılı Okul Programı, 515’ten fazla öğrenciyi barındırmaktadır. Erkekler ve kızlar ayrı salonlarda yaşamakta ve yetkili personel tarafından 24 saat bakım, rehberlik ve denetim hizmeti almaktadır. Yurtta kalan öğrenciler üç hayati beceri kazanır: kişisel bakım, bireylerarası iletişim ve liderlik.

aspirevia yaz arası

Ranking Bilgileri

– %97 üniversite kabul oranı

– Sınıftaki ortalama öğrenci sayısı 19 (max 24)

– 40 farklı ülkeden toplam 650 öğrenci

– Vancouver merkeze 20 dakikalık mesafede denize sıfır kampüs

– 515 öğrenci kapasiteli kampüs içi yurt

aspirevia yaz arası

Sunulan Programlar

Bodwell’de bir yılda iki dönem sunulmaktadır. Öğrenciler Şubat veya Haziran ayında mezun olabilirler. Öğrenci mezun olması için gereken  akademik dersi iki dönemde tamamlayabilir. Temmuz ayında ise öğrencilerin fazladan bir akademik dersi daha tamamlamalarına imkan verilir yazılmalı. Bu dönemde öğrenciler eksik derslerini tamamlayabilecekleri gibi üst sınıftan da ders alabilirler.

Akademik ve İngilizce Hazırlık: Bodwell, 8.-11. sınıflar için Akademik ve İngilizce Hazırlık Programı (AEP) sunmaktadır. 8. ve 9. sınıflar üç seviyeye ayrılmakta, 10. ve 11. sınıflar ise dört seviyeye ayrılmaktadır. İngilizce yeterliliğinde belirli bir düzeye erişildiğinde, öğrenci bir sonraki seviyeye yükseltilir. Öğrenciler akademik programda başarılı olabileceklerini kanıtlayana kadar bu programda devam ederler.

Akademik Derece Programı: 8. ila 12. sınıflardaki Bodwell dersleri güçlü akademik gelişim düşünülerek tasarlanmıştır. Mezunlar, British Columbia Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen, dünya çapındaki üniversiteler tarafından kabul edilen bir lise diploması alır. Bodwell, her sınıfı en fazla 24 öğrenci ile sınırlandırmaktadır, ortalama öğrenci sayısı ise 19’dur.

Geliştirme Sınıfları (Cumartesi): Tüm öğrenciler, her Cumartesi sabahı -Pazartesi ve Cuma arası gördükleri 30 saat akademik dersin üzerineekstra dersler alırılar. Öğrenciler, Cumartesi günleri aşağıdaki alanlardan birinden ders almak üzere kayıt olurlar:

 • İngilizce
 • Dünya Vatandaşlığı
 • Kariyer Beklentileri
 • Ders Dışı Eğitim ve Spor
 • Yeni Medya ve Performans Sanatları.

Öğrenciler her dönem mutlaka Cumartesi dersi almak üzere yönlendirilir ve bu dersler karnede yer alır.

Üniversiteye Hazırlık: Bodwell mezunları sadece İngilizce’de akıcılığa ulaşmakla kalmaz, aynı zamanda hedeflerini yüksek tutmayı ve kendilerine lise sonrası yaşamda ve sonrasında yardımcı olacak hayat boyu öğrenmeye yönelik derin bir arzuyu güçlü tutmayı öğrenirler. Üniversite ve Kariyer Rehberliği Ekibi, öğrencilerin beceri ve hırslarını, mutluluk ve başarı için en iyi fırsatlara doğru kullanmalarına yardımcı olur. Atölye çalışmaları, sunumlar, üniversite kampüsü ziyaretleri ve çok sayıdaki üniversite kabul kadrosu ile ilişkileri sayesinde, ekip üniversite başvuru sürecinde öğrencilere yol göstermektedir.

Dünya Vatandaşlığı ve Liderlik: Öğrenciler için yaşam becerilerini güçlendirme, karakter oluşturma, deneyim kazanma ve okul toplumuna katkıda bulunmanın en iyi yollarından biri resmi bir liderlik rolü üstlenmek ya da hizmet kulübüne katılmaktır. Akademik programlar, gönüllülük, ev sistemi, yurt konseyi, öğrenci meclisi ve küresel ilişkilerde liderlik fırsatları bulunmaktadır.

Ev Sistemi: Okula yeni başlayan öğrenciler, “altı” evden birine yerleştirilir. Bu evlerde, geleceğin dünya liderleri olan öğrenciler, tüm toplumlarda geçerli olan beraber yaşama değerlerini kazanmakla beraber; dürüstlüğü, adaleti, kabullenmeyi, saygıyı, sevgiyi, şiddetten uzak durmayı ve kültürler arası anlayışı öğrenirler. Ev sistemi, öğrencilerin takım ruhunun gelişmesi ve rekabet duygusunun yaşanması açısından son derece iyi bir sistemdir.

aspirevia yaz arası

Kabul Kriterleri

Başvuruda İstenen Genel Belgeler;

 • Başvuru formu
 • Not ortalamasını gösteren en güncel belge
 • Pasaport
 • 1 adet foto

 

aspirevia yaz arası

Başvuru Tarihleri

Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

aspirevia yaz arası

Program Ücretleri

Program ücretleri değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

aspirevia yaz arası

360 Sokak Görüntüsü

aspirevia yaz arası

Adres

aspirevia yaz arası

Fotoğraf Galerisi

aspirevia yaz arası

Ücretsiz Danışmanlık

Ücretsiz Danışmanlık Almak İster Misin? Aşağıdaki Formu Doldurarak Bizimle İletişime Geçebilirsin.

  Mesaj gönder düğmesine tıklayarak, "Form" koşullarımızı ve tarayıcıda çerez kullanımına izin vermeyi kabul etmiş olursunuz.

  This website uses cookies to improve your web experience.